לחם ללא גלוטן

יש לי ידידה מאוד טובה בעבודה שאני מאוד מסתדר איתה. אנחנו נוהגים לאכול ביחד בהפסקת הצהריים ואף נפגשים מדי פעם גם אחרי שעות העבודה. יום אחד באתי אליה אחרי העבודה והיינו נורא רעבים והיה ממש בא לנו טוסט.

 

היה בעיה קטנה היות שבבית יש לה רק לחם ללא גלוטן בגלל שגם היא וגם אחותה רגישים מאוד לגלוטן ואם הם אוכלים לחם שעשוי קמח רגיל או כל דבר אחר שיש בו גלוטן הן מייד מקבלות כאבי בטן נוראיים ואף הקאות, זו הסיבה שהם קונים רק לחם ללא גלוטן. אחותה אפילו יותר רגישה ממנה והיא בכלל אסור לה באופן חד משמעי לאכול כל מזון שיש בו גלוטן.

 

בעבר, היה קשה מאוד לחולי הצליאק למצוא מוצרי מזון שאין בהם את חלבון הגלוטן. אמנם סוגי ה- לחם ללא גלוטן היה קיים כמעט בכל סופרמרקט שכונתי אך מוצרים אחרים היה קשה מאוד להשיג.

 

היום קמו לא מעט חברות במטרה לספק מוצרי מזון ללא גלוטן לכלל אוכלוסיית חולי הצליאק ולא רק לחם ללא גלוטן. למעשה, מוצרים אלה מיועדים לכולם ולא רק לחולי הצליאק שכן הוכח כבר שהינם מאוד מאוד בריאים.

 

אנשים הרגישים לסוגי קמח לחלבון הגלוטן צריכים לאכול מזון אשר אינו בו את חלבון זה. כמובן שהמוצרים המבוקשים והנצרכים ביותר הם  וה- לחם ללא גלוטן שכן זהו מוצר המזון הבסיסי.

 

לחם ללא גלוטן ניתן למצוא בכל מכולת ובכל סופר.

ישנם גם לא מעט מזונות אשר אין בהם אין את חלבון הגלוטן ואפשר לאכול אותם ביתר מותרות כמו: בשר טרי (ולא מעובד, אם מעובד יש לבדוק על האריזה), דגים, פירות, ירקות, ביצים ועוד.

 

בעוד סוגי לחם ללא גלוטן היה ניתן למצוא גם לפני 10 ו-15 שנה, היום מלבד סוגי ה- לחם ללא גלוטן אפשר למצוא עוד מגוון רב של מוצרים,  ועוד שלא מכילים את חלבון הגלוטן אשר אינם היום קיימים בעבר הרחוק.

 

מוצרים כמו: פיצה, אטריות, אפיית עוגות, חטיפים, ממתקים ועוד שלל דברים אשר נועדו ונוצרו בעיקר לחולי הצליאק בכדי שגם להם יהיה מזון טעים לאכול. ויתרה מזאת, שיהיה להם קל יותר למצוא.

לחם ללא גלוטן

מ-זון | מכונות מזון | ציוד | בעלי מקצוע

שם הלקוח | ביטוי לקידום | כתובת | טלפון